انواع ماله پروانه‌ای (ماله موتوری)

ماله پروانه‌ای و ماله موتوری که با نام‌های دیگری مانند ماله برقی یا دستگاه ماله‌کشی بتن نیز شناخته می‌شود. این دستگاه یکی از اصلی ترین و پرکاربردترین تجهیزات برای پیمانکاران و سازندگان ساختمان بوده که از آن جهت پرداخت، صاف نمودن و صیقلی کردن سطح بتن در مقیاس های مختلف استفاده می گردد. این ماله‌ها انواع مختلفی داشته و به دو دسته ماله موتوری بدون سرنشین و سرنشین‌دار تقسیم می‌شود.

همانگونه که از نام آن‌ها پیداست، در ماله موتوری بدون سرنشین، اپراتور پشت دستگاه ایستاده و با استفاده از اهرم‌هایی که به موتور، سینی و تیغه متصل است و همچنین با استفاده از دستگیره گاز، اقدام به صیقل دادن بتن خواهد کرد، در نوع سرنشین‌دار که برای پروژه‌های بزرگتر استفاده می‌شود، اپراتور مانند یک خودرو روی ماله موتوری سوار شده و با استفاده از پدال‌ها و دستگیره‌های موجود عملیات صاف کردن بتن را انجام می‌دهد.

ماله پروانه ای بتن یا ماله پروانه ای (موتوری) در سه سایز 60 سانت، 90 سانت و 120 سانت موجود است. سایز 60 سانت که با نام ماله موتوری گوشه‌زن نیز معروف است برای صیقل دادن گوشه دیوارها یا ستون‌ها استفاده می‌شود، شاسی این نوع ماله به گونه‌ای طراحی شده که به راحتی توانایی صیقل دادن گوشه‌ها را نیز دارد، از ماله‌های پروانه‌ای 90 سانت و 120 سانت نیز برای پروژه‌های بزرگتر استفاده می‌شود.

بعلت گسترش فعالیت های کف سازی در شهرهای بزرگ، خرید و فروش ماله موتوری در استان های اصفهان، تهران، شیراز، کرج و تبریز از سایر مناطق ایران عزیز بیشتر است.

برای اطلاع از قیمت ها تماس بگیرید