انواع ویبراتور بنزین،دیزل

موتور ویبراتور یکی از اصلی ترین و مهمترین تجهیزات ساختمانی، و تامین کننده نیروی محرک شیلنگ ویبراتورهای مکانیکی بوده که از آن برای ایجاد ارتعاش و از بین بردن خلل وفرج و حفره های داخل بتن استفاده می گردد. انواع موتور ویبراتورها شامل موتور ویبراتور برقی و موتور ویبراتور بنزینی(روبین), موتورویبراتور کوچک و ویبره بدنه می باشد که از لحاظ کیفیت و قیمت با یکدیگر متفاوتند و از نکات مهم که در خرید و فروش موتور ویبراتور باید در نظر گرفت، آن که نوع برقی در پروژه های کوچک و نوع بنزینی در پروژه های با حجم وسیع تر به کار گرفته می شود.

 

 

انواع موتور ویبراتور از نظر سوخت مصرفی

همانطور که گفتیم، استفاده از انواع موتور ویبراتور در پروژ‌های عمرانی با حجم بتن‌ریزی بالا، الزامی است. معمولاً این نوع پروژه‌های عمرانی در موقعیت‌های مکانی متفاوتی اجرا می‌شوند. برخی از آن‌ها در موقعیت‌های مکانی با دسترسی نسبتاً خوبی به امکانات زیرساختی از جمله آب، برق و جاده و برخی دیگر در موقعیت‌های مکانی با دسترسی نامناسب به امکانات زیرساختی قرار دارند.

بنابراین، تولیدکنندگان انواع ماشین‌آلات و تجهیزات عمرانی در طراحی محصولات خود به مواردی از این دست نیز توجه می‌کنند. البته ناگفته نماند که در طراحی ماشین‌آلاتی از جمله موتور ویبراتور، مواردی از جمله احتمال بروز حادثه و وارد آمدن ضربه به موتور یا سهولت در جابجایی موتور نیز در فرایند طراحی مورد توجه قرار می‌گیرند.

در نهایت، با بررسی انواع موتور ویبراتور موجود در بازار، سه مشخصه نوع سوخت مصرفی، قدرت موتور و ثابت یا گردان بودن شاسی جامع‌ترین دسته‌بندی ممکن را ارائه می‌دهند. برا اساس این سه مشخصه می‌توانیم انواع موتورهای ویبراتور طبق الگوی زیر دسته‌بندی کنیم:

 

انواع موتور ویبراتور برقی

موتور ویبراتور برقی برای فعالیت به انرژی الکتریسیه با ولتاژ ۲۲۰ ولت نیاز دارد. این نوع موتور ویبراتور به دلیل استفاده از انرژی الکتریسیته، هزینه استهلاک نسبتاً پایین‌تری در مقایسه با موتور ویبراتور بنزینی و دیزلی دارد. علاوه بر این، برخلاف انواع بنزینی و دیزلی موتور ویبراتور، موتور ویبره برقی برای شروع کار تنها به منبع انرژی الکتریسیته تک فاز نیاز دارد. این در حالیست که موتور ویبراتورهای بنزینی و دیزلی علاوه بر سوخت اولیه، به روغن نیز نیاز دارند.

قیمت موتور ویبراتور برقی در مقایسه با دیگر انواع موتور‌های ویبراتور به نسبت پایین‌تر است. به همین دلیل فروش موتور ویبراتور برقی در بازار ماشین‌آلات ساختمانی به نسبت بالاست. علاوه بر این، خرید موتور ویبراتور برقی بیشتر به افرادی توصیه می‌شود که قصد دارند از این موتور ویبراتور در پروژه‌هایی با مقیاس کوچک و متوسط استفاده کنند.

 

انواع موتور ویبراتور بنزینی

این نوع از انواع موتور ویبراتور به موتوری بنزینی مجهز شده است. مهمترین مزیت موتور ویبره بنزینی، قابلیت استفاده از آن در پروژه‌هایی است که دسترسی به انرژی الکتریسیته وجود ندارد. به بیانی بهتر می‌توانیم موتور ویبراتور بنزینی را جایگزینی برای موتور ویبراتور برقی در نظر بگیریم.

موتور ویبراتور بنزینی انتخاب مناسبی برای انواع پروژه‌های عمرانی با مقیاس متوسطی است که بنا به هر دلیلی دسترسی به برق ندارند. به همین دلیل، معمولاً فروشندگانی که قصد فروش موتور ویبراتور بنزینی دارند، این موتور ویبراتور را برای پروژه‌های عمرانی که دسترسی مناسبی به امکانات زیرساختی ندارند معرفی می‌کنند.

علاوه بر موارد بالا، باید به نکته دیگری نیز در خرید موتور ویبراتور بنزینی دقت داشته باشید. در پروژه‌هایی که میزان رطوبت در آن زیاد است، خرید موتور ویبراتور بنزینی انتخاب خوبی است. چرا که احتمال بروز حادثه برای موتور ویبراتور برقی در این نوع پروژه‌ها بسیار بالاست.

 

انواع موتور ویبراتور دیزلی

موتور ویبراتور دیزلی یا گازوئیلی یکی از انواع موتورهای ویبراتور است که در مقایسه با سایر انواع موتورهای ویبراتور از قیمت بالاتری برخوردار است. موتور ویبره دیزلی همانند موتور ویبره بنزینی نیازی به منبع انرژی الکتریسیته ندارد. به همین دلیل برای استفاده در پروژ‌ه‌هایی که دسترسی مناسبی به منبع برق ندارند انتخاب مناسبی به حساب می‌آید.

به طور کلی موتور ویبراتور دیزلی به دلیل برخورداری از توان خروجی بالا، برای استفاده در پروژه‌های عمرانی با مقیاس بزرگ مناسب است. اما در کنار تمامی مزایای خاص و منحصر به فرد این موتور ویبراتور، نگهداری از آن کمی دشوار است. موتور ویبراتور دیزلی در مقایسه با انواع موتور ویبره برقی و بنزینی، هزینه استهلاک بالاتری دارد.

معمولاً فروشندگان ماشین‌آلات ساختمانی، در مشاوره فروش موتور ویبراتور دیزلی در گام اول از شرایط و مقیاس پروژه سوال می‌پرسند. قیمت موتور ویبراتور دیزلی نسبتاً بالا است؛ به همین دلیل برای استفاده در پروژه‌هایی با مقیاس کوچک و متوسط انتخاب مناسبی نخواهند بود. علاوه بر این، خرید موتور ویبراتور برای مناطق سردسیر چندان توصیه نمی‌شود. دلیل آن هم به خواص ذاتی گازوئیل باز می‌گردد.

 

انواع موتور ویبراتور از نظر قدرت موتور

همانطور که گفتیم، یکی از مهمترین گزینه‌هایی که در خرید موتور ویبراتور باید به آن دقت داشت، مقیاس پروژه‌ای است که قرار است ویبراتور در آن استفاده شود. این مسئله به اندازه‌ای مهم است که فارغ از سوخت مصرفی موتور ویبراتور، قدرت یا به بیانی بهتر توان خروجی موتورهای مورد استفاده متفاوت در نظر گرفته می‌شود.

به طور کلی تمام انواع موتور ویبراتور از نظر سوخت ( برقی، بنزینی و دیزل ) با قدرت‌های متفاوتی تولید می‌شوند. رایج‌ترین انواع موتور ویبراتور از نظر قدرت عبارتند از:

موتور ویبراتور ۲ اسب بخار
موتور ویبراتور ۳ اسب بخار
موتور ویبراتور ۴ اسب بخار
موتور ویبراتور ۵ اسب بخار
موتور ویبراتور ۶ اسب بخار
موتور‌های ویبراتور ۲، ۳ و ۴ اسب بخار بیشتر برای استفاده در پروژه‌هایی با مقیاس متوسط و کوچک پیشنهاد می‌شوند و انواع ۵ و ۶ اسب بخار برای پروژه‌هایی با مقیاس بالا. البته با توجه به تنوع بالا در قطر انواع شیلنگ ویبراتور موجود در بازار، می‌توان به با استفاده از موتورهای ویبراتور با توان خروجی مختلف، پروژه‌هایی با مقیاس‌‌های متفاوت را نیز پوشش داد.

 

انواع موتور ویبراتور ثابت و گردان

موتورهای ویبراتور از زاویه‌ دیگری نیز دسته‌بندی می‌شوند. در این دسته‌بندی، ویبراتورها به دو دسته انواع ویبراتور ثابت و انواع ویبراتور گردان تقسیم‌ می‌شوند. ویبراتورهای ثابت دارای نوعی شاسی فلزی محافظ هستند. این ویبراتورها بیشتر برای استفاده در پروژه‌هایی با احتمال وارد آمدن ضربه به موتور ویبراتور مناسب هستند. این شاسی از موتور ویبراتور در مقابل ضربات متفاوت، خصوصاً ضربه ناشی از سقوط اجسام محافظت می‌کند. به همین دلیل، در صورتی که احتمال می‌دهید در کارگاه، امکان وارد آمدن ضربه به ویبراتور وجود داشته باشد، پیشنهاد می‌کنیم از انواع موتور ویبراتور ثابت خریداری کنید.

موتور ویبراتورهای گردان برخلاف انواع ثابت، دارای شاسی فلزی محافظ نیستند. این موتورها در قسمت تحتانی موتور دارای یک پایه فلزی هستند که بواسطه‌ی یک بلبرینگ به موتور متصل می‌شود. موتور ویبراتور می‌تواند بر روی این بلبرینگ و پایه گردش ۳۶۰ درجه انجام دهد. این گردش به اپراتور آزادی عمل بیشتری در هنگام ویبره زدن بتن هدیه می‌کند.

قیمت موتور ویبراتور ثابت و قیمت موتور ویبراتور گردان تفاوت چندانی با هم ندارند. موردی که بیشتر از قیمت در خرید موتور ویبراتور گردان و خرید موتور ویبراتور ثابت باید نظر شما را به خود جلب کند، کاربری این دو موتور است. در صورتی که در انتخاب این دو نوع موتور جندان مطمئن نیستید، پیشنهاد می‌کنیم تا از همکاران ما که فروش موتور ویبراتور ثابت و فروش موتور ویبراتور گردان را بر عهده گرفته‌اند مشاوره بگیرید. تیم فروش و پشتیبانی فروشگاه اینترنتی ابزارینو با بررسی نیازهای شما مناسب‌ترین گزینه را به شما معرفی خواهند کرد.

همانطور که گفتیم، در صورتی که برای انتخاب و خرید انواع موتور ویبراتور به اطلاعات بیشتری احتیاج دارید، پیشنهاد می‌کنیم تا در گام اول توضیحات و مشخصات هر یک از انواع موتور ویبراتور موجود در این صفحه را به دقت مطالعه کنید. در صورتی که با مطالعه و بررسی این اطلاعات همچنان موفق به تصمیم‌گیری نشدید، می‌توانید هم‌اکنون با فروشگاه اینترنتی ابزارینو تماس بگیرید و پاسخ پرسش‌های خود را از زبان متخصصین این فروشگاه بشنوید.

برای اطلاع از قیمت ها تماس بگیرید